TrychoMed - BLOG

Szczotka do włosów

Opublikowano: 14 stycznia 2019

Pielęgnacja  naszych włosów zazwyczaj kojarzy się z myciem,  szamponami, odżywkami- ze spłukiwaniem, bez spłukiwania, olejowaniem, czasem jakimiś zabiegami fryzjerskimi. Ktoś powie- czy to mało? Otóż, dla włosów ważna jest również szczotka do codziennego użytku. Dobieramy ją w zależności od rodzaju  włosów oraz od efektu jaki chcemy uzyskać. Zdarza się, że źle dobrana szczotka niszczy, łamie i rwie  kosmyki zamiast pomagać je dobrze rozczesać. Szczotek nie tylko używa się do pozbycia się splątań, ale również do wykonania skomplikowanych stylizacji, producenci wyszli naprzeciw potrzebom i wydają wyspecjalizowane urządzenia, mające wspomóc i ułatwić zabiegi. Największym błędem jest kupowanie pierwszej z brzegu szczotki jaka wpadnie nam w ręce, o wiele lepiej jest zainwestować w szczotkę, która posłuży nam przez lata, dzięki niej nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale też sprawimy, że włosy będą w lepszej kondycji.

Ostatnio natknęłam się na szczotki   Olivia Garden Finger Brush, która  posiada specjalnie profilowany kształt głowicy, dzięki temu lepiej masuje skórę głowy. Oprócz tego wyróżnia ją specjalne połączenie antystatycznych kolców zakończonych kulką z 100% włosia z dzika. Dla moich włosów jest świetna- lekka, delikatna, można ją czesać włosy mokre i suche. Swoja kupiłam w rozmiarze L, jest duża, ale bardzo wygodna. Gdyby ktoś szukał dobrej szczotki- jest naprawdę godna polecenia.

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram