TrychoMed - BLOG

Jakie witaminy na włosy?

Opublikowano: 28 grudnia 2019

Często nie traktujemy swoich włosów do końca z rozwagą. Oczywiście chcemy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty odbiega od tej wizji. Godzimy się na to, żeby prezentowały się niezbyt korzystnie, próbujemy nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi kłopotach. „No cóż, to tylko włosy” – myślimy sobie. Nie jest to do końca prawda. Stan włosów jest poniekąd oznaką tego, jak czuje się całe nasze ciało. Jeśli kondycja włosów wzywa o nożyczki, może się okazać, że za chwilę zjawią się też kłopoty na przykład ze skórą. O zdrowie włosów trzeba więc zatroszczyć się nie tylko dla poprawy własnego wyglądu. W cebulkach włosowych następuje odżywianie się włosów i następują wszystkie procesy biochemiczne niezbędne do ich prawidłowego wzrostu. Składniki potrzebne do utrzymania włosów w jak najlepszej kondycji trafiają najpierw do cebulek włosów, a dopiero później są rozprowadzane po całej ich długości. Suplementacja to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapuścić włosy, np. po nieudanym strzyżeniu. Dzięki temu wzrost włosów będzie nie tylko szybszy, ale też pasma, które urosną, będą w znacznie lepszym stanie.

Jakie witaminy przyjmować na włosy?

Witamina A- to witamina niezbędna dla wzmocnienia włosów, ochrony przed łamliwością i podstawowy sposób na walkę z łupieżem. Witamina A znajduje się przede wszystkim w podrobach, jajkach, rybach, mleku, serach, a także w niektórych warzywach, np. marchwi i szpinaku. Niedobór witaminy A wywołuje łupież oraz sprawia, że włosy stają się cienkie i łamliwe.

Witaminy z grupy B - zapewniają szybki wzrost włosów oraz zwiększają ich gęstość. Mają także duży wpływ na intensywność koloru włosów. Najwięcej witamin z tej grupy znajduje się w żółtkach jaj oraz orzechach. Grupa B zawiera odpowiednie witaminy na włosy i paznokcie , dzięki czemu dbając o wygląd fryzury, można zadbać także o ładne paznokcie.

Witamina B1- zapewnia włosom blask oraz stymuluje ich wzrost.

Witamina B2 - (ryboflawina) reguluje krążenie krwi i normalizuje procesy zachodzące w cebulkach włosowych. Niedobór tej witaminy skutkuje przetłuszczającymi się włosami u nasady i suchymi, matowymi końcówkami.

Witamina B3 - jest odpowiedzialna nie tylko za szybki wzrost włosów, ale także za ich pigmentację. Jeśli dostarczasz ją do organizmu w prawidłowych ilościach, naturalne włosy uzyskują niesamowity blask i bardzo szybko się regenerują.

Witamina B5 - wspomaga dostarczanie cebulkom włosowym tlenu, dzięki któremu pasma stają się silne i zdrowe. To witamina na wypadanie włosów, która pomoże szybko i skutecznie pozbyć się problemu.

Witamina B6 - dostarczana do organizmu w zbyt małej ilości może prowadzić pojawienia się łupieżu lub alergii, a także wywoływać suchość i podrażnienia na skórze głowy.

Witamina B7 -(biotyna) to witamina dla włosów i paznokci, która korzystnie wpływa na ich wzrost i kondycję. Suplementacja biotyną przynosi duże efekty w procesie leczenia nadmiernego wypadania włosów.

Witamina C - dzięki działaniu tej witaminy włosy są odżywione i znacznie szybciej rosną. Najwięcej witaminy C znajduje się w owocach kiwi oraz w cytrusach, które zawierają również inne ważne witaminy na włosy (warto więc wprowadzić je na stałe do swojej diety).

Witamina E - najwięcej znajduje się jej w orzechach, zieleninie oraz olejach roślinnych. Witamina E na włosy stosowana jest dla uzyskania pięknego blasku i gładkości włosów. Witamina E chroni włosy przed negatywnym działaniem promieni UV i opóźnia procesy depigmentacji włosów oraz siwienia. To również świetna witamina na wzmocnienie włosów , odpowiedzialna za ich strukturę.

#witaminynawłosy, #witaminy, #wypadaniewłosów #hair, #witaminaa, #witaminab, #witaminac, #witaminae, #witaminyiichbrak

Tagi:

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram