TrychoMed - BLOG

Mezoterapia, nie taka straszna jak ją malują

Opublikowano: 22 sierpnia 2020

1. Zabieg można wykonać manualnie za pomocą odpowiednio dobranej strzykawki i bardzo cienkiej igły lub za pomocą pneumatycznego pistoletu, gdzie iniekcja substancji aktywnych staje się łatwa i bezpieczna.

2.Po wcześniejszej konsultacji oraz wykluczeniu przeciwwskazań zostaje dobrany odpowiedni preparat.

3. Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, wszystko zależy od progu bólowego, na pewno jest do wytrzymania. Zabieg może powodować dyskomfort, jednak sprawnie wykonywany trwa stosunkowo krotko.

4.Preparat podawany jest śródskórnie w formie niewielkich mikronakłuć co 0,5-1,5 cm na głębokość od 1 do 3 mm (w zależności od gęstości preparatu i miejsca zabiegowego).

5.Ślady iniekcji na skórze widoczne są w postaci małych uwypukleń przypominających bąbelek lub kropelkę wody umieszczoną pod powierzchnią skóry.

6. Mezoterapia igłowa efekty uboczne ma bardzo nieznaczne. U wielu osób nie występują one w ogóle. U niektórych pacjentów obserwuje się zaczerwienienie i podrażnienie, które znikają w większości przypadków po kilku godzinach.

7. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu można powrócić do codziennych zadań. Nie ma konieczności pielęgnowania skóry w specjalny sposób

  8. Należy pamiętać o tym, aby przez 48 godzin po zabiegu nie korzystać z sauny i solarium, zabiegów fryzjerskich,a także ograniczyć używki i stosować się do zaleceń specjalisty, który przeprowadził zabieg.

   

Tagi:

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram