Zabieg z użyciem osocza bogatopłykowego jest zabiegiem polecanym pacjentom w każdym wieku. Świetnie sprawdza się u zarówno osób starszych z zaawansowanym procesem starzenia, jak i u pacjentów młodszych, u których stosując osocze, działamy prewencyjnie, hamując procesy starzenia tkanek. Metoda ta jest doskonałą terapią łysienia typu męskiego, czyli tzw. łysienia androgennego – uwarunkowanej genetycznie, najczęstszej przyczyny wypadania włosów. Ten typ łysienia polega na stopniowej, przewlekłej utracie włosów i zmniejszeniu ich grubości w okolicach czoła, ciemienia i skroni zarówno u kobiet i u mężczyzn.
W przypadku rewitalizacji, poprawy stanu włosów bez ich większego wypadania należy wykonać od 2 do 3 zabiegów, natomiast gdy mamy do czynienia z obfitym wypadaniem włosów potrzebne jest od 4 do 6 zabiegów.
Zabiegi najlepiej wykonywać z częstotliwością od 4 do 6 tygodni. Należy również pamiętać by wykonywać zabiegi przypominające (przynajmniej raz na pół roku) w celu podtrzymania efektów kuracji
Opis zabiegu:
Etap I – pobranie krwi
Zgłaszając się na zabieg osoczem bogatopłytkowym nie trzeba być na czczo. Krew pobiera się jałowo z żyły jak klasyczne pobieranie krwi. Ilość pobieranej krwi, zależy od ilości osocza którą chcemy uzyskać i przeważnie wynosi 10-20ml.
Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego
Po pobraniu krwi, probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.
Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego
Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej w formie mikrodepozytów.