TrychoMed - BLOG

Po co komu czapka w upalny dzień?

Opublikowano: 3 lipca 2019

Lato, a właściwie gorące słońce, które w jego trakcie świeci najintensywniej potrafi być brutalne nie tylko w stosunku do włosów, ale też skóry głowy. Wielu ludzi twierdzi, że włosy w jakiś sposób chronią skórę łowy, nie jest to do końca prawdą. Skóra głowy pod wpływem słońca ulega wysuszeniu, pojawia się łupież, dlatego niestety może się to skończyć nawet uszkodzeniem cebulek. Osoby bez włosów powinny używać kremu z filtrem UV, ponieważ mogą spalić skórę głowy (zdarzyć się to może również tym, którzy mają włosy). Niezależenie od tego czy masz włosy, czy nie, nakrycie głowy ochroni Cie też przed udarem cieplnym.

Pamiętaj, odpowiednia “osłona”:
-chroni głowę przed promieniami UV i nadmiernym przegrzaniem,
-zapobiega wysuszaniu skóry oraz włosów (co w konsekwencji hamuje ich wypadanie),

Czym się kierować podczas zakupów? Przede wszystkim dobrze jest pamiętać o tym, że:
Tak, Rozmiar ma znaczenie😁😁 nie może być obciskająca, przede wszystkim ma być w niej wygodnie.
Im cieńszy materiał, z jakiego wykonana jest czapka, tym szybszy czas schnięcia i zwiększony komfort użytkowania.
najlepsze będą nakrycia głowy przepuszczające powietrze, aby skóra głowy nie pociła się za bardzo.

Kolor... czy jest ważny?

Decydując się na wybór konkretnego nakrycia głowy na lato, powinniśmy pamiętać o tym, że im wyższa temperatura, tym lepiej nasza głowa powinna być chroniona. To dlatego kolor czapki, kapelusza, czy chusty nie jest bez znaczenia. Jeżeli wybieramy się w gorące zakątki globu, nasza czapka powinna być jaśniejsza. Ideałem jest kolor biały, który odbija promienie słoneczne i nie nagrzewa się tak, jak ciemniejsze barwy. W praktyce taki wybór może być dosyć kłopotliwy, a to przez tendencję do szybszego brudzenia się. Podczas upałów unikajmy jednak czarnych nakryć głowy. Kolor ten pochłania praktycznie całość promieniowania, jakie trafia na jego powierzchnię i przez to bardziej się nagrzewa.

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram