TrychoMed - BLOG

Witaminy i preparaty na mocne włosy

Opublikowano: 20 marca 2022

Co na mocne włosy - ranking preparatów

Suplementy na włosy  mają bardzo zróżnicowany skład. Przy wyborze odpowiedniego preparatu warto sugerować się zawartością poszczególnych substancji. Wybraliśmy 5 preparatów na włosy, które wyróżniają się swoim składem:

Revalid

Revalid to lek o udowodnionym działaniu. W jego składzie znajdziemy aminokwasy siarkowe, witaminy z grupy B, żelazo, cynk i miedź. Wyciąg z prosa, kiełków pszenicy i drożdże piwne zapewnią odpowiednie odżywienie włosów. Są bogatym źródłem substancji odżywczych. Revalid to preparat, który stymuluje wzrost włosa i wzmacnia go od środka. Bogaty skład tego leku może stanowić remedium na osłabione, matowe i wypadające włosy.

 

Kerabione

Suplementy na włosy nie wykazują działania leczniczego. Celem ich stosowania jest uzupełnianie diety w te składniki, które wpływają na odżywienie włosów od środka. Kerabione wyróżnia się na tle innych suplementów bogatym składem. W kapsułach znajdziemy aminokwasy w znaczących ilościach, składniki mineralne i witaminy, stymulujące wzrost włosów. Substancje zawarte w preparacie Kerabione pomagają włosom zachować zdrowy wygląd.

Vitapil

Vitapil to suplement na włosy, zawierający wiele substancji o potwierdzonej skuteczności. W jego składzie znajdziemy m.in. sproszkowane pędy bambusa standaryzowane na zawartość krzemu, żelazo, witaminy z grupy B i drożdże. Tabletki Vitapil wzmacniają włosy i chronią je przed działaniem wolnych rodników. Jest to preparat, który korzystnie wpływa na odżywienie włosów.

Ducray Anacaps Reactiv

Ten preparat na odżywienie włosów charakteryzuje się krótszym składem. Zawiera 7 substancji czynnych. Wszystkie z nich mają potwierdzone działanie wzmacniające włosy. Witaminy i składniki mineralne zawarte w 1 kapsułce pokrywają dzienne zapotrzebowanie organizmu na te substancje. Skład jest zatem zwięzły, ale bardzo konkretny.

 

Biotebal

Kolejny lek w tym zestawieniu. Zawiera tylko jeden składnik – biotynę, ale za to w dużej dawce. Biotebal wpływa na wzmocnienie i odżywienie włosów, ale jedynie u osób, które mają niedobory tego składnika. U tej grupy pacjentów, tabletki Biotebal rzeczywiście przynoszą dobre efekty. Jeśli jednak po 3-miesięcznej kuracji, stan włosów się nie poprawił, warto sięgnąć po preparaty o bardziej złożonym składzie, dostarczające innych substancji, które wpływają na poprawę kondycji i nawilżenie włosów.

Tagi:

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram