TrychoMed - BLOG

Włosy dojrzałe

Opublikowano: 25 maja 2020

Wraz z upływem czasu nasza skóra podobnie jak włosy zaczynają się starzeć. Biorąc pod uwagę dodatkowo stres, wpływ hormonów, niedoborowa dieta czy nieodpowiednia pielęgnacja włosów, w znacznym stopniu ten proces przyśpiesza. Jednak pamiętaj, że procesy starzenia się włosów, tak samo jak skóry możemy spowolnić… Jeśli na swojej głowie zauważyłaś pierwsze siwe włosy lub skończyłaś 40 lat ten problem dotyczy również Ciebie.

Czym charakteryzują się włosy dojrzałe?

Każda z nas wie dobrze wie, że upływ czasu nie jest łaskawy dla naszej urody jak również dla naszych włosów. Nasza skóra wraz z czasem produkuje coraz mniej substancji natłuszczających tj. sebum, co znacząco wpływa na kondycję skóry oraz włosów. Przez to stają się suche, matowe oraz mało elastyczne. Hormony to drugi czynnik, który przyczynia się do wielu zmian w naszych włosach. To właśnie dzięki nim nasze włosy zaczynają się kruszyć i wypadać. Dodatkowo nasz organizm z biegiem czasu zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, co w praktyce oznacza to, że nasze włosy wolniej rosną…

Pierwsze siwe pasma…

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że pojawienie się pierwszych siwych włosów w praktyce oznacza to, że zmienia się nie tylko ich kolor, ale również faktura. Jakie procesy zachodzą w siwiejących włosach? Otóż melanocyty, które są odpowiedzialne za obecność melaniny, wraz z czasem spowalniają swoją pracę. Procesy syntezy pigmentu zostają zahamowane przez co zaczyna go w widoczny sposób brakować. Dodatkowo siwiejące włosy są zupełnie inne niż pozostałe nasze włosy. Zazwyczaj są suche, bardziej matowe i mało elastyczne. Tutaj warto pamiętać, że w momencie w którym nasze włosy zaczynają się zmieniać, potrzebujemy innej pielęgnacji.

Jak spowolnić proces starzenia się włosów?

Warto pamiętać, że procesy starzenia się włosów, tak samo jak w przypadku skóry w znacznym stopniu przyśpiesza nieodpowiednia dieta. Wraz z wiekiem składników odżywczych potrzebujemy coraz więcej, dlatego warto zadbać o odpowiednią suplementację. Natomiast wybierając produkty do pielęgnacji włosów, wybierz delikatnie oczyszczające szampony, które w swoim składzie nie zawierają siarczanów. W takiej pielęgnacji warto, aby znalazły się również kwasy tłuszczowe, które wzmacniają warstwę hydrolipidową, antyoksydanty oraz  witaminę E, a także aminokwasy i minerały, które są budulcem włosa.

Jak pielęgnować włosy dojrzałe?

Faworytem jest linia YOUNG.AGAIN od marki Kevin Murphy. Jest to linia dedykowana dla włosów dojrzałych, które potrzebują zarówno odżywienia jak i nawilżenia. Jest bogata w aminokwasy, których Twoje włosy potrzebują. Olejek z Baobabu walczy z objawami starzenia, skutecznie utrzymując nawilżenie. Skutecznie zmiękcza sztywne lub siwe włosy oraz dodaje im młodzieńczego blasku.

Kolejny produktem, który skutecznie zrewitalizuje dojrzałe włosy jest kuracja MyHero X2 Collagen Repair & Hair Softening Treatment od marki Mydentity. Jest to profesjonalna kuracja kolagenowa, stosowany przez fryzjerów na całym świecie. Z pewnością przywrócić witalność oraz zdrowy wygląd włosów. Warto również ją stosować przed stylizacją i po koloryzacji – dzięki temu odbudowuje i przywraca zdrowy wygląd od wnętrza włosa po ich po łuskę.

Czerwona koniczyna - ekstrakt 10:1 - 90 kapsułek

Liście czerwonej koniczyny dostarczają organizmowi wiele witamin i mikroelementów. Jednym z ich najważniejszych składników są izoflawony. Czerwona koniczyna cieszy się dobrą renomą przy łagodzeniu objawów procesu menopauzy. Wspomaga koncentrację, redukuje nerwowość i wpływa korzystnie na jakość snu.

Zdrowie kobiet jest ściśle związane z układem hormonalnym oraz z zachodzącymi na przestrzeni lat zmianami. Utrzymanie odpowiedniej wagi oraz pięknej zdrowej skóry i mocnych włosów i paznokci sprawia często wiele problemów prawie każdej kobiecie niezależnie od wieku. Mogą one być spowodowane zaburzeniami w równowadze hormonalnej, ale nie tylko. 

Dłuższe stosowanie (powyżej roku) zastępczej terapii hormonalnej okazuje się niebezpieczne dla zdrowia, bo większa ryzyko nowotworów, zakrzepicy, chorób pęcherzyka żółciowego, choroby niedokrwiennej i udarów mózgu. Dlatego niektóre kobiety rezygnuję z niej na rzecz terapii naturalnych. 

Tagi:

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram