TrychoMed - BLOG

Kaminomoto Hair

Opublikowano: 14 grudnia 2017

Tonik do włosów i skóry głowy Kaminomoto Hair Growth Tonic II pielęgnuje skórę głowy, przywraca jej równowagę i właściwe funkcjonowanie. Odżywia cebulki włosowe i wzmacnia włosy. Zawiera przede wszystkim ekstrakty ziołowe poprawiające krążenie krwi w skórze głowy. Dzięki lepszemu ukrwieniu głowy więcej składników odżywczych trafia do cebulek włosowych wspomagając ich pracę. Opatentowany składnik CS-Base pobudza funkcje komórkowe mieszków włosowych stymulując wzrost mocnych, zdrowych włosów oraz zapobiegając ich przedwczesnemu wypadaniu. Dzięki swym antyseptycznym właściwościom zwalcza drobnoustroje utrzymując skórę głowy czystą i w dobrej kondycji.

Podstawą działania Kaminomoto jest wyciąg z rozmarynu. Dodatkowo naukowcy zaobserwowali pozytywny wpływ na aktywację cebulek włosowych oraz wzrost włosów wywołany właśnie przez rozmaryn. Kaminomoto zawiera również bogaty w kapsycynę wyciąg z papryczek chilli. Nic dziwnego, że w Indiach od lat kobiety stosują olejek wymieszany ze sproszkowanym chili, by zagęścić i przyspieszyć porost włosów. Kolejne zioło, na które warto zwrócić uwagę, to Sophora Radix - typ szupinu, od wieków używany w tradycyjnej medycynie chińskiej  stosowane w walce o więcej i szybciej rosnących włosów.

Warto mieć też realistyczne oczekiwania - Kaminomoto wspomaga istniejące cebulki włosowe, nie jest jednak w stanie zmienić ich ilości. Osoby, które z jakiś powodów utraciły gęstość włosów (np. w wyniku choroby), będą obserwować lepsze efekty niż osoby, próbujące zmienić naturę swoich włosów. Bardzo polecam Kaminomoto nie tylko do kuracji, ale też do długoterminowego stosowania. W ramach intensywnej kuracji, możemy nacierać skórę głowy nawet 2 razy dziennie, ale warto rozważyć też Kaminomoto jako dodatek do pielęgnacji w dłuższym okresie czasu. Wtedy warto stosować wcierkę co kilka dni, na przykład zaraz po umyciu głowy, albo na wieczór, przed myciem. Długoterminowe stosowanie wcierki pomaga zabezpieczyć zdrowie naszych cebulek włosowych na lata.

Kaminomoto nadaje się do stosowania zarówno przez kobiety, chcące zadbać o swoje cebulki włosowe, jak i przez osoby, borykające się z androgenicznym łysieniem oraz alopecją. Nie istnieją jednak żadne rekomendacje związane ze stosowaniem Kaminomoto w okresie ciąży czy karmienia piersią. Niestety producent Kaminomoto nie odpowiedział na żadne z moich pytań, zadane w związku z tym tematem. Gdy nie ma informacji na ten temat, zawsze zalecam odłożenie kuracji na czas ciąży, połogu i karmienia. Zaraz po ciąży poziomy estrogenu drastycznie spadają i cebulki włosowe masowo przechodzą w stan spoczynku, pozwalając już wytworzonemu włosowi odpaść. Nowe mamy doświadczają więc masowego wypadania włosów, które z czasem mija, gdy cebulki kolejno reaktywują się. Kaminomoto, dzięki wyciągowi z Sophora Radix, może przyspieszyć proces reaktywacji cebulek.

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram