TrychoMed - BLOG

Loxon - przyjaciel czy wróg?

Opublikowano: 14 grudnia 2017

Postanowiłam dziś napisać kilka słów o Loxonie. Chyba każdy, kto ma problemy z włosami zetknął się z reklamą tego produku. Znany slogan reklamowy - "Świetna fryzura jest zawsze na topie. Dlatego, gdy pojawiają się zakola, użyj leku Loxon 2%". Proste? Proste. Loxon 2% i zakola masz z głowy! A jeśli jeszcze użyjesz szamponu Loxon to wogóle cieszysz się bujną, męską fryzurą i żaden włos z głowy Ci nie spadnie.

Zacznijmy od początku- co to jest ten Loxon? Substancją czynną preparatu jest minoksydyl. Producent twierdzi, że pobudza on porost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i mężczyzn. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu. Trzeba pamiętać o tym, że minoxidyl był stosowany jako produkt leczący nadciśnienie. Przeciwnadciśnieniowo stosowany był krótko, ze względu na silne i niebezpieczne działania niepożądane. Przy stosowaniu zewnętrznym, wchłania się do krwiobiegu bardzo słabo [w 0,3 - 4.5%], więc znalazł zastosowanie dzięki aktywności, pierwotnie traktowanej wtedy jako uboczna (zaobserwowano, że pacjentom, którzy stosowali minoksiddil, nadmiernia rosna włosy) pobudzającej porost włosów. Loxon z minoksydylem w stężeniu 5% dostępny jest jedynie na receptę. W pierwszych 2-6 tygodniach leczenia dochodzi do zwiększonego wypadania włosów. Jest to związane z pobudzeniem fazy wzrostu włosa młodego, przez co te stare pozostające w uśpieniu wypadają. Okres wzmożonego wypadania włosów trwa zazwyczaj około 2 tygodni i po tym czasie sam się stabilizuje. Zahamowanie wypadania włosów stwierdzono w drugim miesiącu stosowania, porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 4 miesiącach leczenia. Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania, a wyniki leczenia w znacznym stopniu są uzależnione od systematycznego stosowania produktu i indywidualnych cech.

Moi drodzy - pamietajcie, Loxon 2% i 5% DZIAŁA DRAŹNIE I TYLKO W ŁYSIENIU ANDROGENOWYM. Ponadto realny wynik uzyskuje się u ludzi MŁODYCH z łysieniem NA SZCZYCIE GŁOWY. W przypadku łysienia kątów czołowych (zakola) efekt jest dyskusyjny. Po zaprzestaniu regularnego stosowania minoksidylu czyli Loxonu szybkość odrostu i wypadania włosów powraca do stanu wyjściowego. Tu ważna uwaga: przez uszkodzoną skórę wchłania się do krwiobiegu dobrze i może być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia może pobudzić i przyśpieszyć bicie serca, wywołać obrzęki, duszność, niebezpiecznie obniżyć ciśnienie krwi, spowodować zawroty głowy, kłopoty z widzeniem oraz wywołać bóle wieńcowe, a nawet atak serca. Dodatkowo przy dlugim uzywaniu Loxonu skóra swędzi i bardzo się przesusza. Jest to środek dosyc kontrowersyjny i ma wyżej wymienione skutki uboczne, aczkolwiek pomaga niektórym w odroście. Na własną rękę bez udziału lekarza nie polecam osobiście stosowania tego leku. Faza linienia moze potrwać kilka miesięcy. Loxon niestety może zwiększyć porost włosów na całym ciele-najbardziej na twarzy,szyji i plecach.On zwiększa ukrwienie mieszkow włosowych niestety nie tylko tam gdzie przyskasz. Nie namawiam, nie odradzam, natomiast zapraszam na konsultacje trychologiczną.

Tagi:

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram