TrychoMed - BLOG

Mezoterapia witaminowa, a infuzja tlenowa.

Opublikowano: 4 stycznia 2018

Dziś, chciałabym rozgraniczyć pewne dwa zabiegi i ich nazewnictwo- mezoterapia witaminowa i infuzja tlenowa zwana również, w niektórych gabinetach mezoterapią tlenowa. Otóż, musicie wiedzieć, że łączenie tych nazw jest błędem w sztuce trychologicznej i jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Nazwałabym to zwyczajnym chwytem reklamowym. Dlaczego? Jak już pisałam we wcześniejszych postach, mezoterpia narodziła się we Francji w latach 50, za sprawą dr Michaela Pistora. Francuski lekarz podawał prokainę w zaburzeniach słuchu posługując się wielokrotnymi powierzchniowymi inikecjami na głębokość 3 do 5 mm wokoł małżowiny uszej. Terapia, niestety okazała się nieskuteczna w leczeniu głuchoty, natomiast uzyskano poprawę i zmniejszenie szumów w uszach oraz złagodzenie zespołu bólowego w stawie skroniowo-żuchwowym. Wprowadzona przez Pistora nazwa mezoterapia oznacza z języka greckiego mesos- środkowy, therapy- leczenie. Mezoterapia  polega na cyklicznym, śródskórnym wstrzykiwaniu małych dawek substancji aktywnych zawartych w koktajlach zabiegowych bezpośrednio do skóry właściwej. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry, omijając barierę naskórka, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Mezoterapia igłowa, dzięki wielu nakłuciom, pozwala na wprowadzenie w skórę odżywczych preparatów. Pobudza również "uśpione" cebulki włosów.

Infuzja tlenowa to nowoczesna, bezinwazyjna i bezbolesna metoda odmładzania i regeneracji skóry. Terapia wykorzystująca czysty tlen, który przenika do obszarów niedostatecznie ukrwionych, zapewniając skuteczne wysycenie tkanek. Tlen , który dostarczamy w głębokie warstwy zwiększa metabolizm komórkowy, odżywia tkanki, przy czym zwiększa jędrność i elastyczność skóry. Przy infuzji tlenowej nie nakuwamy skóry głowy i to jest zasadnicza różnica. Jeśli natomiast zdecydujemy się na mezoterapię właściwą zabieg infuzji tlenowej jest doskonałym sposobem na podtrzymanie jej efektów. W trychologii wykorzystuje się skoncentrowany tlen do wartości ok 93%, który charakteryzuje się korzystnym działaniem na skórę głowy, cebulki i łodygi włosów. Zabieg infuzji tlenowej jest całkowicie bezpieczny również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, jedynym przeciwwskazaniem jest alergia lub nadwrażliwość na składniki ampułki wtłaczanej w skórę. Natomiast, mezoterapia jest p/wskazaniem przy ciąży i karmieniu piersią.

 

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram