TrychoMed - BLOG

Osocze bogatopłytkowe

Opublikowano: 16 maja 2018

Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest z krwi pacjenta. To metoda, która wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji. Jest bogate jest w cenne substancje, które przyczyniają się do głębokiej odnowy tkanek.

Zastosowanie:

Wampirzy lifting czyli rewitalizacja skóry – osocze bogatopłytkowe daje efekt odświeżenia, odżywienia, rozświetlenia i nadania zdrowego, wypoczętego wyglądu. Warto zdecydować się na zabieg, gdy skóra jest wiotka, sucha i zmęczona.

Zabiegi PRP dają również pozytywne efekty w zahamowaniu wypadania włosów.

Jak wygląda zabieg?

PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Dzięki zawartości czynników wzrostu jest doskonałym materiałem odmładzającym i przyspieszającym gojenie oraz regenerację, w tym odrost włosów. Pierwszy etap otrzymywania wspomnianego preparatu polega na pobraniu krwi od pacjenta do probówki z antykoagulantem, zapobiegającym jej skrzepnięciu. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza. Następnie, uzyskany materiał umieszcza się w przeznaczonej do tego wirówce laboratoryjnej, gdzie ulega on odwirowaniu. Po upływie kilkunastu minut płytki krwi, zwane również trombocytami, zostają oddzielone od pozostałych elementów morfotycznych i zawieszone w osoczu. Uzyskuje się w ten sposób koncentrat bogatopłytkowy, który po odciągnięciu do strzykawki jest gotowy do użycia. Zawarte w trombocytach czynniki wzrostu oraz białka adhezyjne odgrywają istotną rolę w procesach regeneracyjnych. Aktywują bowiem fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, stymulują komórki macierzyste i wspomagają tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

Czy osocze bogatopłytkowe jest bezpieczne?

PRP jest bowiem preparatem autologicznym, czyli wykonanym z własnej krwi pacjenta. Sprawia to, że stosowany materiał jest w pełni biokompatybilny i neutralny co całkowicie redukuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

U kogo można stosować osocze bogatopłytkowe ?

Terapia PRP to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym i preferują przyjazne dla organizmu, naturalne preparaty. Jest to również alternatywa dla pacjentów chorujących na ciężką alergię oraz nietolerujących kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazania:

ciąża,

okres karmienia piersią,

choroby krwi,

choroby nowotworowe,

Efekty:

Dzięki mezoterapii poprawia się elastyczność, napięcie i gęstość skóry, a koloryt skóry jest ujednolicony. Dzięki czynnikom wzrostu powstają nowe naczynia, dzięki którym skóra jest lepiej ukrwiona.Skóra staje się jędrna, elastyczna, świetlista, doskonale odżywiona i pełna blasku. Zmarszczki zostają znacznie zmniejszone, a sama skóra nabiera zdrowego, świeżego koloru.

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów regeneracja i stymulacja komórek skóry powoduje odrost większej ilości i mocniejszych włosów. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet jak również u mężczyzn we wczesnej fazie łysienia.

Jak często robi się mezoterapię osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można stosować jako samodzielny zabieg odmładzający. Wówczas należy wykonywać ją w seriach – ilość uzależniona jest od wieku i stanu skóry. Bardzo dobre efekty przynosi cykl 3-5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
Ceny zabiegów z użyciem osocza bogatoplytkowego zależą najczęściej od zestawów, na bazie których pracuje gabinet. Regeneris, zestaw od którego zaczęła się historia z osoczem w medycynie estetycznej, jest stosunkowo drogi, ponieważ był pierwszy i przez długi czas jedyny na rynku. Teraz, już od kilku lat dostępne są dużo tańsze zestawy firmowe stąd ceny osocza bogatopłytkwego są tak zróżnicowane.

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram