TrychoMed - BLOG

Peeling skóry głowy – co to jest i dlaczego warto go robić?

Opublikowano: 24 maja 2018

Peeling to zabieg polegający na oddziaływaniu określonej substancji chemicznej lub mechanicznej na skórę w celu jej złuszczenia. Pozwala pozbyć się martwego, zrogowaciałego naskórka.Stosujemy go zazwyczaj na twarz, ciało, dłonie i stopy. Niewiele osób wie jednak, że z powodzeniem możemy ten zabieg zastosować również w przypadku skóry głowy.

Zadaniem peelingu wykonywanego na skórze głowy jest oczyszczenie skóry z pozostałości po kosmetykach - szamponach, odżywkach, maskach, lakierach, piankach, żelach, lotionach itd i usunięcie z niej martwego naskórka. Podczas krótkiego masażu, który jest nieodłącznym elementem peelingu poprawia się krążenie krwi w komórkach skóry, dotlenia cebulki i ułatwia skórze przyjmowanie składników odżywczych. Peeling to pierwszy i niezbędny krok we właściwej pielęgnacji skóry głowy z problemem wypadania włosów i łupieżem. Peelingi mogą zawierać enzymatyczne i mechaniczne składniki złuszczające, które dokładnie oczyszczają skórę głowy z sebum i pozostałości po produktach do stylizacji włosów.

Jak zrobić peeling skóry głowy?
Zmocz włosy letnią wodą. Nabierz  odrobinę peelingu w dłonie i powoli rozprowadź na skórze głowy. Okrężnymi ruchami masuj skórę. Zostaw go na 15 minut , potem zmyj peeling z głowy letnią wodą. Następnie umyj włosy szamponem i nałóż lekką odżywkę.

Peeling skóry głowy – jak często stosować?
Nie częściej niż raz w tygodniu. Częstszy peeling może poważnie zaszkodzić skórze, podrażnić ją, spowodować stany zapalne.

Jak zrobić peeling domowej roboty?
Zabieg ten na szczęście można również wykonać w domowym zaciszu. W tym celu sprawdzi się wiele produktów, które ma pod ręką każda z nas: soda, glinka, sól albo kawa. I tak na przykład:

1.Peeling kawowy:
Po umyciu głowy, wmasuj w skórę mieloną kawę. Spłucz letnią wodą po 5 minutach. Ten peeling ma jedną wadę – jeśli masz bardzo długie lub gęste, kręcone włosy, wypłukanie kawy może być dla ciebie kłopotliwe.

2.Peeling z węgla dla włosów przetłuszczających się:
Składniki: 3 łyżki sody + 3 łyżki węgla aktywnego
Wymieszaj ze sobą suche składniki – możesz dodać również odrobinę dowolnej glinki, jeśli taką posiadasz. Do połączonych składników dodaj łyżkę wodę i wymieszaj do uzyskania konsystencji pasty. Produkt nałóż na skórę i wmasuj, pozostaw na 5 minut na głowie, po tym czasie dokładnie spłucz. Doskonale absorbuje nadmiar sebum i oczyszcza. Rozprawi się z łupieżem tłustym i pomoże w przypadku przetłuszczających się włosów.

3.Peeling skóry głowy z solą:
3 łyżki soli + szampon
Używaj drobnoziarnistej soli, unikaj grubych kryształów, które mogą porysować i poranić skórę głowy.
Zrezygnuj z peelingu z soli, gdy masz strupy i rany na głowie! Peeling z soli jest polecany do skóry głowy mocno przetłuszczającej się – działa lekko odkażająco i ściągająco.

Gotowe peelingi prosto ze sklepowej półki:

Jeśli nie masz czasu na domowe eksperymentu znajdziesz gotowe produkty do pielęgnacji skóry głowy. Gotowe produkty mają tę zaletę, że ich składniki są skierowane na rozwiązywanie konkretnych problemów, mają odpowiednie proporcje, a ich stosowanie jest łatwe i przyjemne.

1.DSD Dixidox de luxe peeling 1.3 - Zawiera komplex naturalnych kwasów owocowych, kwas salicylowy, ekstrakty roślinne i proszek z nasion moreli. Dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę głowy bez utraty włosów, reguluje nadmierne przetłuszczanie się skóry i zapobiega pojawieniu się łupieżu. Nadaje skórze głowy uczucie świeżości, miękkości i czystości.

2.Myjący rokietnikowy scrub dla skóry głowy Natura Siberica- Unikalny środek do pielęgnacji skóry głowy. Intensywny scrub o potrójnym działaniu głęboko oczyszcza skórę głowy, zapobiega wypadaniu włosów, zwiększając dopływ krwi do cebulek włosowych. Reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu usuwa łupież i zapobiega jego ponownemu powstawaniu. Scrub nadaje się dla wszystkich typów włosów.
Wchodzące w skład witaminy i aminokwasy odżywiają i regenerują włosy, wyciąg z oleju ałtajskiego, rokitnika i marokański olejek arganowy przyczyniają się do powstawania keratyny zapewniającej włosom blask i wytrzymałość.
Nagietek lekarski, dzika mięta syberyjska i szczawik jakucki przywracają zdrowie skórze głowy i odżywiają cebulki włosów.

3. Łagodzący peeling do skóry głowy Vianek Różowy  - Naturalny peeling do skóry głowy na bazie kryształków cukru wykazuje działanie łagodzące i oczyszczające. Sprawia, że włosy są odbite u nasady i wolniej się przetłuszczają. Oleje roślinne (kokosowy i słonecznikowy) oraz masło shea dbają o nawilżenie i odżywienie skalpu, łagodzą też podrażnienia i zmniejszają swędzenie głowy. Kwas salicylowy reguluje procesy rogowacenia naskórka i aktywności gruczołów łojowych, dzięki czemu systematycznie stosowany peeling zmniejsza objawy łupieżu, poprawia kondycję skóry głowy i włosów oraz spowalnia ich przetłuszczanie.

4.Biovax Trychologiczny Peeling Do Skóry Głowy Czystek Czarnuszka - Peeling trychologiczny Biovax Botanic polecany do regularnego rytuału demakijażu skóry głowy i włosów. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, martwy naskórek oraz pozostałości kosmetyków do stylizacji.

 

Czego możesz spodziewać się po wykonaniu peelingu skóry głowy?
Przede wszystkim oczyszczenia ze wszystkich substancji, które się na niej gromadzą – resztek produktów do pielęgnacji i stylizacji, martwego naskórka oraz kurzu, potu i zanieczyszczeń. Skóra będzie mogła swobodnie oddychać i łatwiej absorbować substancje odżywcze z masek, odżywek oraz wcierek.
Jeżeli zmagasz się z przetłuszczaniem głowy i łupieżem możesz liczyć na poprawę sytuacji po wykonanym peelingu. Regularny masaż skóry głowy przy pomocy drobinek pomoże też w odpowiednim jej ukrwieniu. Natychmiastowo uzyskasz również większą objętość włosów i ich uniesienie u nasady.

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram