TrychoMed - BLOG

Ważne składniki preparatów

Opublikowano: 1 stycznia 2018

Stosujesz preparat do wcierania hamujący wypadanie włosów? Sprawdź, czy zawiera te składniki, gdyż zwiększają one działanie preparatu kilkudziesięciokrotnie!

  1. Serenoa Serrulata Fruit Extract (Wyciąg z owoców palmy sabałowej)

Składnik stosowany od lat w medycynie i kosmetologii. Zawiera w swoim składzie cenne fitosterole, kwasy tłuszczowe i trójglicerydy. Wykazuje działanie toksyczne wobec komórek prostaty, dlatego stosuje się ten składnik do leczenia przerostu gruczołu krokowego. W przypadku włosów, działa antyandrogennie na mieszki włosowe, hamując postępującą w łysieniu androgenowym miniaturyzację. Sprawdza się również w leczeniu łojotoku.

  1. Ginko Biloba Extract (Wyciąg z miłorzębu dwuklapowego/japońskiego)

Wyciąg otrzymuje się z liści rośliny. Zawiera liczne flawonoidy, kwasy tłuszczowe czy terpeny. W preparatach kosmoceutycznych wpływa na pobudzenie mikrokrążenia w skórze i okolicy mieszków włosowych, co powoduje lepsze odżywienie włosa. W pielęgnacji twarzy, sprawdza się przy pielęgnacji cery naczyniowej ze skłonnościami do teleangiektazji.

  1. Betula Alba Extract (Wyciąg z brzozy zwyczajnej)

Składnik sprawdzający się w ziołolecznictwie.Występuje w postaci ekstraktu z kory lub liści. Polubią go skóry problematyczne ze skłonnością do nieprawidłowego rogowacenia, ze stanami zapalnymi, łuszczycowe czy atopowe. Wykazuje właściwości antyseptyczne, ułatwia gojenie się ran, wpływa regulująco na pracę gruczołów łojowych. W preparatach trychologicznych jest stosowany w celach przywrócenia równowagi na skórze, wzmocnienia. Dlaczego pomocny w walce z wypadaniem włosów? Ponieważ warunkiem zdrowych włosów jest zdrowa skóra głowy.

Warto przeczytać:

phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram